Rubľov postúpil do 3. kola na turnaji v Madride

26.04.2024 Celý región

Madrid 26. apríla (TASR) - Ruský tenista Andrej Rubľov postúpil do tretieho kola na antukovom turnaji ATP Masters 1000 v Madride. Siedmy nasadený hráč zdolal v druhom kole Facunda Bagnisa z Argentíny 6:1, 6:4.

Ďalej pokračuje aj Brazílčan Thiago Seyboth Wild, ktorý vyradil dvadsaťosmičku "pavúka" Taliana Lorenza Musettiho 6:4, 6:4.

dvojhra - 2. kolo:

Francisco Cerundolo (Arg.-21) - Fábián Marozsán (Maď.) 6:2, 7:6 (5),
Thiago Seyboth Wild (Braz.) - Lorenzo Musetti (Tal.-28) 6:4, 6:4,
Andrej Rubľov (Rus.-7) - Facundo Bagnis (Arg.) 6:1, 6:4

Klein prehral v 2. kole turnaja v Madride s Paulom

Madrid 26. apríla (TASR) - Slovenský tenista Lukáš Klein neuspel v druhom kole dvojhry na antukovom turnaji ATP Masters 1000 v Madride. V pozícii kvalifikanta prehral s pätnástym nasadeným Tommym Paulom z USA 7:6 (5), 1:6, 4:6. Paula čaká v boji o postup do ďalšej fázy dvadsaťjednotka "pavúka" Francisco Cerundolo z Argentíny.

Kleinovi vyšiel prvý set proti favoritovi stretnutia a tajbrejk zvládol po výsledku 7:5. Slovák mal v druhom dejstve za stavu 1:1 štyri šance na brejk, no neuspel. Klein potom prišiel dvakrát o podanie a o postupujúcom musel rozhodnúť tretí set. V ňom rozhodol brejk Američana v piatej hre. Paul tak zvládol prvý vzájomný zápas.

Tommy Paul (USA-15) - Lukáš KLEIN (SR) 6:7 (5), 6:1, 6:4